Re: U rampa

Zdeňka Tomášová | 01.05.2015

Dobrý den, pane Ludvíku,
o možnosti opravit starou rampu jsme začali jednat s městem vloni na jaře. Zpočátku to vypadalo, že je stále ještě opravitelná. Proto jsme požádali pan Busche o odhad nákladů. Rekonstrukci rampy se však nepodařilo zajistit. Proto jsem letos na jaře pozvala odborníka, který doporučil rampu zlikvidovat a nabídl nám velmi výhodnou cenu pro pořízení nové rampy podobných rozměrů. Je na vedení města, aby před pořízením nové rampy připravilo výběrové žízení.
V objektu kasáren máme od loňského roku Otevřený klub pro neorganizovanou mládež, a proto jsme podporovali umístění rampy v areálu kasáren. Pan starosta však dává přednost místům, pro která již jsou vydána patřičná povolení. Těmito místy jsou jednak prostor po bývalé rampě u přívozu a potom plánované multifunkční sportoviště u fotbalového hřiště.
Skupina skateboardistů není právnickou osobou, nemá žádné IČO. Je to typická skupina neorganizované mládeže, která má v Klecanech zatím velmi málo míst, kde by se mohla scházet. Využívají plácek na náměstí k nelibosti občanů. Ale kromě hluku, který jejich sport produkuje, jim nemůžeme nic vyčítat. Chovají se slušně a touží mít místo, odkud by je nikdo nevyháněl. Hřišť pro malé děti je v Klecanech několik a město za ně vydalo přes dva miliony osm set tisíc korun. Proto by bylo spravedlivé myslet i na dospívající děti, které buď nechodí do tradičních volnočasových organizací (Sokol, Junák), nebo tam chodí, ale potřebují trávit zbývající čas nějak smysluplně. Chtěli bychom pro ně něco udělat, ale také je přizvat ke spolupráci. Mají chuť se nějak zapojit, ale vzhledem ke svému věku a nulovým zkušenostem to zatím bez pomoci nedokáží. Ani je to zatím nikdo neučil. Naše sdružení si myslí, že by bylo užitečné založit komisi Rady města pro mládež. Mohli bychom tak využít jejich názorů a nápadů a naučit je lásce k místu, kde žijí.

Přidat nový příspěvek